м. Харків

Березень 2006 р.– прийняття рішення Харківської міської ради про створення Центру з видачі документів дозвільного характеру.

7 грудня 2010 р.укладання Угоди про співпрацю між Харківською міською радою та 21 дозвільним органом в Центрі з видачі документів дозвільного характеру в м. Харкові за принципом організаційної єдності.

30 травня 2011 р. – відкрито оновлений Єдиний дозвільний центр у м. Харкові за адресою: Гімназійна набережна, 26. Приміщення Єдиного дозвільного центру м. Харкова цілком відповідає європейським стандартам, забезпечено сучасною комп’ютерною технікою останнього покоління і новітніми інформаційно-комунікативними технологіями. Площа Центру складає 620,7 кв.м.

з 2012 р. – в рамках реалізації принципу «єдиного вікна» між Харківською міською радою та Харківською обласною державною адміністрацією підписано Меморандум про співробітництво щодо організації видачі документів дозвільного характеру через Єдиний дозвільний центр м. Харкова. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» розпочата поступова трансформація та модифікація Єдиного дозвільного центру м. Харкова в Центр надання адміністративних послуг м. Харкова та розширення спектру послуг.

червень 2012 р. рішенням Харківської міської ради створено Центр надання адміністративних послуг м. Харкова, затверджено Положення про Центр та Регламент його роботи.

грудень 2013 р.розпорядженням міського голови від 11.12.2013 №143 «Про затвердження переліку послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг м Харкова» затверджено відповідний перелік адміністративних послуг.

18 жовтня 2012 р. – підписано 2 Угоди про участь в роботі ЦНАП 12 структурних підрозділів Харківської обласної державної адміністрації та 11 територіальних органів виконавчої влади для об’єднання максимально можливої ​​кількості органів влади в «єдиному міжвідомчому офісі» і збільшення кількості послуг.

11 листопада 2013 р. – в усіх 9 районах міста відкрилися територіальні підрозділи ЦНАП, для заявників відсутня територіальна прив’язка до окремого центру адміністративних послуг.

2013 р.підписано угоду про співпрацю між Харківською міською радою, Харківською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням державної міграційної служби України, з Реєстраційною службою Харківського обласного управління юстиції, а також державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта». ЦНАП міста Харкова визнаний кращим в Україні центром європейського рівня за підсумками моніторингу Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України, а також за результатами опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва на замовлення Центру політико-правових реформ.

2015 р.Харків став першим містом в Україні, де виключно через ЦНАП була відпрацьована процедура отримання адміністративної послуги щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Виключно через ЦНАП здійснюється надання послуг пов’язаних з використанням Державного земельного кадастру.

2016 р. – в рамках шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні», який реалізується Академією Фольке Бернадотта, ЦНАП став базою для реалізації проекту, специфіка якого полягала в двосторонньому підході до оцінювання послуг.

вересень 2016 р. – підписано Меморандум про взаєморозуміння між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською міською радою та Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO), яким передбачено роботу у Харкові групи експертів для підготовки кваліфікованого персоналу Регіонального ЦНАП.

2017 р. – ЦНАП м. Харків посів друге місце в рейтингу обласних центрів України за рівнем якості послуг за опитування, яке проведено соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту.

з січня 2017 р. – запроваджено реєстрацію місця проживання (перебування) та зняття з реєстрації місця проживання он-лайн через особистий «електронний кабінет».

Кращі практики

  • електронне забезпечення роботи – єдиний інформаційний простір, до якого входять супровідні електронні ресурси: веб-сайт ЦНАП, електронні інформаційні термінали, електронна система управління чергою, програма електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між ЦНАП, його територіальними підрозділами, суб’єктами надання адміністративних послуг та отримувачами послуг в єдиній системі.

  • найбільш затребувані адміністративні послуги: реєстрація місця проживання особи, реєстрація речових прав на нерухоме майно, вклеювання фото до паспорту громадянина України та оформлення та видача паспорта громадянина України, видача дозволу на розміщення зовнішньої реклами та дозволу на порушення об’єктів благоустрою; послуги, які надаються Головним управлінням Держгеокадастру в Харківській області та Департаментом державної архітектурно – будівельної інспекції в Харківській області.

  • в усіх підрозділах Центру на безкоштовній основі надається первинна правова допомога.

  • консультування у ЦНАП здійснюється телефоном, через сайт, в режимі он-лайн через «Skype». Через особистий «електронний кабінет» для суб’єктів звернення існує можливість запису на прийом, консультація, слідкування за станом проходження поданих документів.

  • в будь-якому з десяти ЦНАП громадяни можуть залишити звернення до Харківського міського голови з зауваженнями, скаргами, пропозиціями, заявами або клопотаннями в письмовій формі.

  • у ЦНАП наявне маркування покажчиків шрифтом Брайля, співробітники ЦНАП спеціально навчені для роботи з клієнтами, у яких є порушення зору або слуху. Адміністратори в рамках програми «Почуй мене» вільно володіють мовою жестів. ЦНАП обладнані для візуального та звукового оповіщення електронної черги для слабозорих людей.

    Пріоритетом розвитку ЦНАП м. Харкові залишається створення сприятливих і комфортних умов для отримання адміністративних послуг не тільки жителями міста Харкова та Харківської області, а й інших регіонів. Серед найближчих планів є створення Регіонального центру надання адміністративних послуг, де планується оптимізувати внутрішні процеси, а також забезпечити інформаційно-консультаційне вікно для іноземних інвесторів.