м. Суми

28 березня 2012 р. – створення нового структурного підрозділу Сумської міської ради – управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми».

квітень 2012 р. виконавчий комітет Сумської міської ради затверджує Перелік адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, державними органами, установами та організаціями в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», а на черговому пленарному засіданні Сумської міської ради депутатський корпус приймає рішення № 1397-МР «Про Положення про управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми».

23 травня 2012 р. відбулося відкриття ЦНАП у м. Суми. Загальна площа приміщень складала близько 300 м2. Окрім працівників ЦНАПу прийом здійснювали ще 15 осіб – представників надавачів адміністративних послуг від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та державної влади тощо.

1 серпня 2013 р.запроваджено орієнтований на громадян режим роботи: (понеділок, середа з 8-00 до 17-15; вівторок, четвер з 8-00 до 20-00; п’ятниця з 8-00 до 16-00; субота з 8-00 до 14-00), а некабінетна система обслуговування забезпечила прозорість в роботі чиновників.

1 грудня 2014 р.відбулося урочисте відкриття сучасного ЦНАП в оновленому приміщенні за адресою: м. Суми, вул. Горького, 21. Площа нових приміщень становила – 630 м2. Приміщення ЦНАП розташоване на першому поверсі адміністративної будівлі в центральній частині міста. Воно знаходиться в центральній частині міста, поблизу є зупинка громадського транспорту, що є дуже зручним для відвідувачів. Вхід облаштований пандусом для людей з особливими потребами, у фойє розташований дитячий куточок та працює довідкова служба, де привітні консультанти надають первинні якісні консультації. На рецепції відвідувачі мають можливість безкоштовно зателефонувати на будь-який міський номер. Встановлена безкоштовна точка доступу Wi-Fi. Для зручності громадян працює інформаційне табло та встановлена електронна програма керування чергою. Для людей з обмеженими можливостями облаштована спеціальна санітарна кімната.

У приміщенні надаються також і супутні послуги, як то продаж канцелярського приладдя, послуги ксерокопіювання, банківські послуги, працює буфет та апарати з приготування кави. На рецепції встановлена скринька для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій.

2015 р. – створений офіційний сайт ЦНАП, на якому розміщується інформація про порядок надання адміністративних послуг та роботи ЦНАП, бланки заяв, які можна завчасно роздрукувати та заповнити. Здійснюється анонімне анкетування щодо ЦНАП у м. Суми. Планується за допомогою цього ж сайту проводити попередній запис до адміністраторів та надавати електронні послуги. Також запроваджено онлайн-консультування суб’єктів звернення щодо отримання адміністративних послуг.

з 4 березня 2016 р.адміністратори наділені повноваженнями державного реєстратора з прийому та видачі документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

з 1 квітня 2016 р. – ЦНАП здійснює функції з реєстрації місця проживання громадян, на підставі чого створено та наповнюється даними територіальний реєстр мешканців м. Суми. Одночасно адміністратори відділу отримали доступ до Єдиного державного демографічного реєстру.

2016 р. – створений та працює реєстр протоколів, в який вноситься інформація про суб’єктів, які здійснили правопорушення, передбачені ст. 197, 198 Кодексу про адміністративні правопорушення.

листопад 2016 р. – відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» адміністратори ЦНАП підключені до національної кадастрової системи та надають витяги з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Завершено реконструкцію конференц-зали для проведення в ньому семінарів, конференцій, відео-селекторних нарад, навчань тощо.

Кращі практики

  • введено в експлуатацію та ефективно використовується програма «Універсам послуг» з функцією sms-повідомлення суб’єктів звернення про результат адміністративної послуги.

  • у зв’язку із передачею органам місцевого самоврядування повноважень в рамках децентралізації створені нові відділи в структурі управління: відділ з питань прийому документів по державній реєстрації; відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; відділ реєстрації місця проживання.

  • забезпечено роботу спеціаліста Сумського розрахункового центру, який вносить в міську базу даних інформацію про осіб зареєстрованих в житлових приміщеннях міста, про зміну власника приміщення, для використання зазначеної інформації комунальними організаціями та підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги.

  • у ЦНАП постійно присутні представники Департаменту праці та соціального захисту населення Сумської міської ради, які надають консультаційні послуги з питань оформлення субсидій, грошової допомоги на проведення поховання, взяття на облік внутрішньо переміщених осіб тощо.

  • в приміщенні ЦНАП створено громадський пост, який проводить моніторинг роботи управління та надає пропозиції щодо покращення якості надання адміністративних послуг.

  • створено відділ з питань оформлення паспортних документів задля створення належних умов надання громадянам адміністративних послуг.

  • виконано монтаж системи відеоспостереження в приміщеннях управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради.

            У планах ЦНАП міста Суми на майбутнє є реконструкція існуючих приміщень із пристосуванням їх під приміщення «фронт-офісу» та приміщення «бек-офісу». Також в планах розширення площі ЦНАП, створення мобільного офісу, будівництво оглядового майданчика для проведення технічного огляду автомобільного транспорту; запровадження електронного документообігу серед структурних підрозділів міської ради та іншими надавачами адміністративних послуг; розширення переліку адміністративних послуг.