м. Луцьк

2 липня 2013 р. – відкриття департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Луцької міської ради. Завдяки підписанню меморандуму між Луцькою міською радою, Волинською обласною державною адміністрацією та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої сьогодні у ЦНАП можна отримати 325 адміністративних послуг.

20 травня 2015 р. – в ЦНАП міста Луцька створено консультаційний пункт для надання інформаційної та організаційної допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції.

24 грудня 2015 р. – ЦНАП у місті Луцьку визнаний одним з кращих в Україні, відповідно до результатів опитування, яке проводилося Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» на замовлення Центру політико-правових реформ.

30 грудня 2015 р. – Луцьк став першим обласним центром в Україні, якому передали повноваження у сфері державного архітектурно – будівельного контролю.

2 січня 2016 р. – забезпечено можливість отримати низку соціальних послуг у ЦНАП, зокрема призначення допомоги при народженні дитини, надання житлової субсидії та ін.

24 лютий 2016 р. – прийнято повноваження щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців.

31 березня 2016 р. – прийнято повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання громадян. Документи приймаються через адміністраторів ЦНАП.

4 листопада 2016 р. – першими серед ЦНАП України розпочато прийом документів для оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон та паспортів громадянина України у формі ID картки.

12 грудня 2016 р. – за практику «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку – «Ми працюємо для Вас» Луцька міська рада нагороджена дипломом за перше місце в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування».

1 лютого 2017 р. – здійснено видачу першого витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

15 лютого 2017 р. – забезпечено можливість укладати договори про надання послуг із більшістю комунальних підприємств міста в приміщенні ЦНАП.

20 лютого 2017 р. – кожного вівторка та четверга з 8.00 до 9.00 здійснюється позачерговий прийом документів в учасників АТО для оформлення закордонного паспорту.

10 березня 2017 р. – Департаментом ЦНАП міста Луцька та КП «Волинське обласне бюро технічної «інвентаризації» підписано Меморандум про співпрацю щодо виготовлення технічних паспортів.

10 березня 2017 р. – впроваджено нову електронну систему керування чергою, придбану за підтримки Програми EGAP.

20 березня 2017 р. – адміністратори ЦНАП отримали доступ до відомостей Реєстру територіальної громади міста.

23 березня 2017 р. – вручено перше свідоцтво про одруження в рамках пілотного проекту «Шлюб за добу».

23 березня 2017 р. – в рамках реалізації проекту Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» розпочато будівельні роботи щодо реконструкції приміщення ЦНАП.

Кращі практики

  • підписано меморандум щодо спільних дій між Луцькою міською радою, Волинською ОДА та територіальними органами ЦОВВ.

  • фізичні та юридичні особи мають змогу подати через Портал адміністративних послуг міста Луцька (www.ap.lutsk.ua, розділ «Онлайн послуги») документи в електронному вигляді. Адміністратори ЦНАП отримують документи і надсилають їх через спеціальну систему електронного документообігу АСКОД суб’єктам надання адміністративних послуг, які забезпечують розгляд справи та підготовку результату послуги. За допомогою тієї ж системи електронного документообігу результат послуги повертається у ЦНАП. При цьому виданий документ має усю юридичну силу, адже підписаний за допомогою системи ЕЦП (електронний цифровий підпис). Клієнт може вибирати, яким чином йому отримати потрібний документ – через Інтернет чи прийти і забрати паперовий примірник. Якщо громадянин захоче отримати його через Інтернет, йому необхідно зайти на Портал адміністративних послуг міста Луцька і в «Особистому кабінеті» знайти потрібний документ.

  • велика увага у ЦНАП м. Луцька приділяється підвищенню рівня професіоналізму, обізнаності адміністраторів і державних адміністраторів щодо надання адміністративних послуг. Проведено ряд навчань, працівники проходили навчання у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, брали участь у семінарах, тренінгах, які організовувались Асоціацією міст України, семінарах в рамках реалізації проекту «Реформа управління на сході України» GIZ (Співпраця з Німеччиною), проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні» (Шведське агентство регіонального розвитку (SIDA), проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади».

  • завдяки проекту Європейського Союзу «Покращення надання адміністративних послуг населенню транскордонних регіонів шляхом створення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та розвитку співпраці Луцького Центру надання адміністративних послуг, Івано-Франківського Центру надання адміністративних послуг та Люблінського Бюро обслуговування мешканців (БОМ)» вдалося залучити 212 299 євро фінансової допомоги. Зокрема:

– розроблено уніфіковані адміністративні послуги для надання послуг іноземним громадянам, здійснено переклад інформаційних карток польською та англійською мовами;

– закуплено комплект меблів для роботи адміністраторів, інформаційну стійку, інформаційні табло, комплекти комп’ютерної техніки для ЦНАП у Луцьку;

– організовано численні поїздки для обміну досвідом;

– відкрито пункт обслуговування іноземців у ЦНАП у Луцьку.

  • ЦНАП бере участь в проекті технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», в рамках якого здійснюється забезпечення якості та ефективності надання адміністративних послуг, впровадження е-технологій, розроблено та розповсюджено 10 відеороликів щодо популяризації адміністративних послуг.

      Важливим компонентом успіху Луцького ЦНАП є постійне прагнення до вдосконалення. Так, серед найближчих перспектив є запровадження надання у ЦНАП послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та реєстрації транспортних засобів, а також створення на базі ЦНАП контактного центру Луцької міської ради та створення мобільних офісів ЦНАП.