Category ArchiveНовини

Кодекс поведінки з обробки та захисту персональних даних у ЦНАП відповідає вимогам законодавства у сфері захисту персональних даних

Всеукраїнська Асоціація Центрів надання адміністративних послуг впевнено крокує до формування високих стандартів захисту персональних даних при наданні адміністративних послуг в Центрах надання адміністративних послуг.

Разом із фахівцями Департаменту у сфері захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, правознавцями Центрів надання адміністративних послуг та членами Асоціації було створено Кодекс поведінки з обробки та захисту персональних даних в Центрах надання адміністративних послуг, який закріплює рекомендації та практичні поради для ЦНАП з урахуванням особливостей обробки персональних даних у сфері надання адміністративних послуг, вимоги до яких передбачені Законом України «Про адміністративні послуги».

20.01.2020 р. Кодекс було погоджено з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини, на основі чого 22.01.2020 р. представник Уповноваженого у сфері захисту персональних даних Смук Микола вручив висновок, який засвідчує, що Кодекс відповідає Закону України «Про захист персональних даних».

Дотримання правил Кодексу свідчить про надійність ЦНАП, а також допоможе ЦНАПам підвищити рівень захисту персональних даних суб’єктів звернень, своїх працівників і партнерів при їх обробці, таким чином вибудовуючи прозорі та довірчі відносини з ними.
Засновники Асоціації приєдналися до нашого Кодексу.

З посібником можна ознайомитися тут:
https://drive.google.com/file/d/1J3HEaBbgwvqv9rVUtk41vI7El1wtTB-2/view?fbclid=IwAR2D-fr-kypIcdba-gOGtcJe3mt_RhXPs7TUst0ClAyZCvveLqakLCiF33M

Довідник з питань надання адміністративних послуг

Друзі,
чи знайома Вам ситуація коли при обслуговуванні відвідувача Вам завжди не вистачає під рукою папірця (блокнотика, довідничка), в якому б були зібрані необхідні цитати з відповідних законів, постанов та інших нормативних чи методичних матеріалів?
Чи маєте Ви якусь власну базу даних з контактною інформацією своїх колег, з якими Ви могли б комунікувати з нагальних питань?
Напевно, що ні.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом реформи адміністративних послуг (Проект EDGE) та Всеукраїнською асоціацією центрів надання адміністративних послуг розробило Довідник з питань надання адміністративних послуг (довідник тут: Довідник) саме з метою забезпечення адміністраторів ЦНАП практичною інформацією з необхідною нормативно-правової та методичною базою, яка має бути, як то кажуть, “під рукою”.
У Довіднику надані тексти нормативно-правових актів, прийнятих з метою упорядкування процедури надання адміністративних послуг за сферами діяльності, відповіді та роз’яснення органів державної влади щодо положень законодавства, а також надано реквізити центрів надання адміністративних послуг, утворених відповідно до вимог закону.
Довідник підготовлено в рамках Проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Швеції, та Проекту EDGE, Урядування і експертна підтримка реформ в Україні, що фінансується Урядом Канади.

Соціальну допомогу чи житлову субсидію легко та зручно оформлювати у Кременчуцькому ЦНАП

Сьогодні послуги соціальної сфери є одними з найбільш запитуваних у Департаменті «ЦНАП у м. Кременчуці» (далі – ЦНАП). Це і призначення житлових субсидій, і допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, і державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям тощо. Загалом 18 послуг, суб’єктами надання яких є управління соціального захисту населення (далі – УСЗН). Прийом документів на оформлення таких соціальних допомог і житлових субсидій приймається як у головному офісі, так і у двох відділеннях ЦНАП.
Історія впровадження соціальних послуг у кременчуцькому ЦНАП починається з 1 березня 2017 року. Саме з цього часу започатковано надання консультацій і проведення прийому громадян спеціалістами УСЗН у ЦНАП (щосереди з 8.30 до 15.00). Так, було збільшено кількість місць, куди жителі міста можуть звернутися для оформлення субсидій, інших соціальних допомог і виплат, які гарантовані державою. У цей же час для працівників ЦНАП було розпочато курс семінарських занять з питань надання житлових субсидій. Навчання проводили працівники УСЗН, під час яких вивчали інформаційні картки послуг та обговорювали питання, які найчастіше виникають на практиці. На завершення циклу навчань адміністратори ЦНАП взяли участь у тематичному заліку.
З 1 квітня 2017 року всі адміністратори ЦНАП розпочали прийом заяв на послуги «Призначення субсидій вперше для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» у звичайному режимі прийому громадян (на точно призначений день і час).
Перевагами замовлення адміністративних послуг через ЦНАП є просторий офіс, електронна черга (на точно призначений день і час), замість живої, прийом 6 днів на тиждень без обідньої перерви (а у вівторок і четвер — до восьмої вечора), смс-інформування про готовність результату, інформація про послуги на сайті cnap-kremen.gov.ua тощо.
Унікальність досвіду кременчуцького ЦНАП полягає у тому, що:
– записатися на прийом у головному офісі ЦНАП та відділеннях можна будь-яким із зручних способів: особисто, через сайт, за зручними телефонними номерами (мобільними та стаціонарним);
– прийняття документів на замовлення послуг здійснюють безпосередньо адміністратори ЦНАП, а не фахівці УСЗН;
– адміністратор заповнює, автоматично формує та роздруковує заяву та декларацію, заявник лише своїм підписом посвідчує вірність внесеної інформації.
У зв’язку з тим, що рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради адміністраторам ЦНАП надано повноваження робити витяг з Реєстру громади міста Кременчука у формі довідки про реєстрацію місця проживання та додавати його до необхідного пакету документів, процедура оформлення соціальних допомог у ЦНАП зведена до мінімуму.
Лише з початку року через ЦНАП соціальні допомоги та житлові субсидії оформило понад 10 тисяч кременчуцьких сімей.
Із 17 вересня 2018 року спостерігається новий інтенсивний наплив заяв на послуги із соціальних питань, оскільки кременчуцький ЦНАП розпочав прийом документів на призначення житлових субсидій та на їх перерахунок.
Уже найближчим часом планується надання усіх послуг УСЗН через ЦНАП.
Мінімум часу – максимум переваг!

Семінар-тренінг “Децентралізація у сфері надання адміністративних послуг: перспективи, переваги та практичні методи запровадження” для фахівців ЦНАП громад Луганської області.

Проводимо перший семінар-тренінг “Децентралізація у сфері надання адміністративних послуг: перспективи, переваги та практичні методи запровадження” для фахівців ЦНАП громад Луганської області.
Захід відбувається завдяки підтримці компоненту «Місцеве самоврядування і реформа децентралізації» Програми ООН «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» , що фінансується країнами Європейського Союзу в Україні.
Сьогодні другий день, бажаємо продуктивної співпраці учасникам з Білокуракіно, Новопскова, Мерків, Кремінного, Троїцька, Чмиріва та Біловодська.

Представники Асоціації ЦНАП взяли участь у практикумі галузевої законотворчості з питань адміністративних послуг

Представники Асоціації з Кременчука, Кам’янського, Сум, Івано-франківська та Ромнів взяли участь у практикумі галузевої законотворчості з питань адміністративних послуг, що проводився 29 березня 2018 року у Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
На практикумі Були присутні представники МЕРТ, Мін’юст та Мінрегіонбуду, відбулася цікава дискусія щодо проблем та сподівань представників ЦНАП у своїй співпраці з представниками суб’єктів надання адмінпослуг.

Відбулися загальні збори Асоціації об’єднаних територіальних громад. Створено Платформу “Адміністративні послуги, е-врядування”

28 березня відбулися загальні збори Асоціації об’єднаних територіальних громад. Асоціація ЦНАП є одним з перших партнерів Асоціації ОТГ, тож представники Асоціації ЦНАП також взяли участь у заході. Вітаємо наших партнерів з досягнутими успіхами та бажаємо нових вершин та перемог. Готові долучатися до роботи анонсованих тематичних платформ, а також продовжувати активну співпрацю між організаціями.
Також раді привітати з обранням Головою Платформи «Адміністративні послуги, е-врядування» – Олексія Рябоконя, Пирятинського міського голову. ЦНАП Пирятина, який є одним з найсучасніших та найпередовіших в Україні, входить до Асоціації ЦНАП!

Проведено тренінг для колег з ЦНАП ОТГ, які були учасниками початкової фази Програми «U-LEAD з Європою»

27 березня 2018 року розпочався останній тренінг для колег з центрів надання адміністративних послуг ОТГ, які були учасниками початкової фази Програми «U-LEAD з Європою».
Тренінг проводився експертами Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг на базі Центр надання адміністративних послуг міста Києва. В рамках заходу учасники тренінгу отримали знання та навички щодо окремих адміністративних послуг та їх груп, а також отримали змогу ознайомити з організацією роботи одного з найбільших та найсучасніших центрів надання адміністративних послуг в Україні.
Заступник директора Департаменту (Центру) Наталія Ткач поділилася досвідом щодод особливостей обслуговування відвідувачів на ресепшені, процедур прийому документів для оформлення та видачі біометричного закордонного паспорту та ID-картки, а також розповіла про інформаційні технології, які допомагають спростити роботу центру та забезпечити найкращий сервіс для відвідувачів.

Відбулася робоча зустріч команди Асоціації ЦНАП за участі представників центральних органів державної влади

19-20.03.2018 відбулася робоча зустріч Асоціації ЦНАП. Гострі питання, гарячі дискусії, в заході взяли участь: Олександр Дехтярчук – народний депутат України, Владислав Криклій – керівник Сервісних центрів МВС, Анатолій Лещенко – заст. директора департаменту Мін’юсту.
Сьогодні ми провели дискусію з Директором директорату соц. послуг Мінсоцполітики – Віталієм Музиченко, а також головою Державної міграційної служби України –
Максимом Соколюком.
Порушуються питання державної реєстрації (перереєстрації, зняття з обліку) транспортних засобів та видачі
(обміну) посвідчень водія); державної реєстрації актів цивільного стану; соціальних послуг. У членів Асоціації накопичилося чимало питань щодо реалізації надання вказаних адмінпослуг через ЦНАП.
Робота триває.
Олександр Дехтярчук Наталія Шамрай Maxim Sokolyuk Vladyslav Kryklii Anatoliy Leshchenko Олександр Каменчук Наталия Ткач та представники багатьох міст – Вінниця, Луцьк, Кам’янське, Олександропіль ОТГ, Лиманська ОТГ, Маріуполь, Житомир, Ужгород, Івано-Франківськ, Київ, Лисичанськ, Львів, Южноукраїнськ, Одеса, Кременчук, Пирятин, Рівне, Суми, Краснопілля, Охтирка, Ромни, Недригайлів, Харків, Первомайськ, Куп’янськ.
Дякуємо проекту «Реформа управління на сході України ІІ», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини, за допомогу та сприяння в організації такої продуктивної зустрічі.

Асоціацію ЦНАП нагороджено грамотою Верховної Ради

28 лютого був одним з найгарячіших для Асоціації ЦНАП. Сьогодні відбулося чергове засідання комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування
Як визнання плідної роботи, Асоціація ЦНАП була нагороджена грамотою Верховної Ради.

В знак підтримки та намірів на продовження співпраці, між Асоціацією та Комітетом ВРУ було підписано Меморандум про узгодження мети діяльності щодо впровадження реформи адміністративних послуг.

Також сьогодні, під час засідання Комітету відбулося урочисте підписання Меморандумів про включення, співпрацю та партнерство між Асоціацією та ЦНАП м. Куп’янськ, м. Первомайський та м. Маріуполь.

У місті Маріуполь відкрито ЦНАП та Сервісний центр МВС України

23 лютого представник Асоціації взяв участь у відкритті спільного Сервісного центру МВС України та Центру надання адміністративних послуг у м. Маріуполь. Новий ЦНАП розташований у торговельному центрі “ПортСіті”, розрахований на надання 310 видів послуг та продовжує кращі традиції обслуговування громадян, що склалися завдяки якісній роботі ЦНАП у місті. Дякуємо директору Департаменту адміністративних послуг Маріупольської міської ради Олені Парамоновій за запрошення. Ще раз переконалися у тому, що персонал ЦНАП є основою для надання якісного сервісу громадянам. Що приємно вразило, це не тільки сучасне оснащення центру але й організація роботи з персоналом та щорічне оцінювання працівників. Бажаємо керівнику ЦНАП, Наталья Белоконь​, не зупинятися на досягнутому!